قوانین و مقررات

 

این توافق نامه آخرین بار در ۶ آذر ۱۳۹۹ به روز رسانی شده است.

قوانین پیش رو، راهنما ها، دستورالعمل ها، مرامنامه و مطالبی که در این سایت، پیش روی شما قرار داده شده است، یک قرارداد قانونی است بین شما (“شما” = “کاربر”) و سایت ما که به آن از این به بعد “قوانین” می گوییم. با ورود به سایت جابلند و سایت های وابسته و زیر مجموعه ها، ساب دامنه ها (“سایت”)، شما موافقت خود را با این قوانین اعلام می دارید. سایت جابلند این حق را برای خود محفوظ می دارد تا در هر زمان، تمامی یا بخشی از این قوانین را بدون اطلاع قبلی اصلاح کند. اصلاحیه ها از زمان ثبت در سایت معتبر می باشند.

سایت جابلند مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران اداره می‌شود و تبادل هرگونه محتوای مجرمانه، خلاف شئونات اخلاقی، عرفی، حقوق بشر و مقررات جمهوری اسلامی ایران منجر به لغو دسترسی و مسدود شدن حساب کاربری فرد خاطی می‌گردد.

تبیین و تفهیم واژگان قرارداد:


منظور از “ما” ، “سایت” ، “سایت ما”،  “جابلند” “شاپلند”، سایت www.joblandteam.com می باشد.  


حساب“: به معنی حساب مرتبط با آدرس ایمیل شما است.

کاربر یا کاربران“: به معنای شخصی که از وبسایت بازدید میکند یا از آن استفاده میکند.

 

خریدار“: به معنای کاربری است که خدمات یا اقلامی را از فروشندگان خریداری می کند یا فروشنده را از طریق وب سایت شناسایی می کند.

 

فروشنده“: به معنای کاربری که از طریق وبسایت خدمات ارائه میدهد یا کالایی را به فروش میرساند.

 

فریلنسر“: به معنای کاربری است با عضویت در سایت، در ازای دریافت دستمزد، خدماتی را به کاربران دیگر ارائه می دهد.

 

کارفرما“: به معنای کاربری است که با عضویت در سایت و تعریف پروژه، از خدمات سایت استفاده می کند.

 

قبل بعد

بررسی کلی

 

سایت جابلند تیم، صرفا به عنوان یک واسطه بین کارفرما و پیمانکار (“فریلنسرها”) بوده و نقش یک بنگاه را ایفا می کند. جابلند تیم ، بازار کار آنلاین و پلتفرم برون سپاری و جمع سپاری است که به (“کارفرمایان”) این امکان را می دهد تا پروژه های خود را برون سپاری کنند و فریلنسرها با انجام پروژه ها، کسب درآمد کنند. سایت شامل امکاناتی است که به کاربران کمک می کند بتوانند به راحتی با یکدیگر کار کنند.

امکانات کارفرمایان: ایجاد پروفایل، ایجاد پروژه، جستجوی فریلنسر، گفتگوی آنلاین، سپردن پروژه به فریلنسر، میزکار و مدیریت پروژه، سیستم پرداخت امن، سیستم حل اختلاف، سیستم نظر و رتبه.

 

امکانات فریلنسرها: ایجاد پروفایل، ثبت نمونه کار، انتخاب مهارت، پلن های عضویت، ارسال پیشنهاد، میزکار و مدیریت پروژه، سیستم پرداخت امن، سیستم حل اختلاف، سیستم نظر و رتبه، دریافت وجه.

 

امکانات شاپلند: ایجاد پروفایل، ایجاد ثبت آگهی برای فروش محصول، امکان ثبت خرید، امکان قیمت گذاری و تغییر قیمت آنلاین، امکان برداشت وجه و گزارش حساب، امکان انتخاب نحوه ارسال محصول، خرید آنلاین.

 

درصورت مشکوک شدن به دسترسی غیر مجاز به حساب خود، بلافاصله از طریق بخش پشتیبانی به ما اطلاع دهید.

§       هرکدام از پلن ها تعداد مشخصی پیشنهاد دارند. فریلنسرها از این امکان برای ارسال پیشنهاد روی پروژه ها استفاده می کنند. درصورت به پایان رسیدن محدودیت پیشنهاد در ماه، می توانید عضویت خود را به پلن بالاتر ارتقا دهید. با ارتقا به پلن بالاتر، امکانات پلن بالاتر اضافه خواهد شد، اما زمان عضویت تغییر نخواهد کرد. جابلند این حق را برای برای خود محفوظ می دارد تا مبلغ عضویت یا تعداد پیشنهادهای ماهانه را در هر زمان تغییر دهد.

§                 پلن فروخته شده پس گرفته نخواهد شد و هیچ وجه و مبلغی بعد از خرید بازگردانده نمی شود.

 

چکیده شرایط :

 

§       تمامی پروژه‌ها و سفارشات باید از joblandteam.com ثبت و تحویل گردند. خروج از این شرایط  تحت هر شرایطی بدون کسب موافقت رسمی سایت منجر به لغو پشتیبانی سایت شده و می‌تواند مسدود شدن حساب کاربری خریدار و فروشنده خاطی را به دنبال داشته باشد.

§       ما ممکن است هزینه خدمات خود را برای رویدادهای تبلیغاتی (به عنوان مثال تخفیف در عضویت) یا خدمات جدید تغییر دهیم . این تغییرات ۱۵ روز قبل از اعمال در سایت از طریق سایت و سایر شبکه های مجازی جابلند اطلاع رسانی می گردد.

§       در صورت بروز اختلاف بین فریلنسر و کارفرما و عدم حل اختلاف بین طرفین، سایت به عنوان مرجع حل اختلاف بین طرفین عمل می‌کند.

§       در صورت که مدت زمان انجام پروژه گذشته باشد و فریلنسر پاسخگو نباشد کارفرما این حق را دارد که درخواست کنسل کردن پروژه را داشته باشد و کلیه مبلغ مراحلی که به اتمام نرسیده به کارفرما عودت داده می‌شود.

هزینه پرداخت شده برای تعریف پروژه توسط کارفرما در حساب کاربری محفوظ می باشد و امکان ثبت مجدد پروژه وجود دارد.

کارفرما

§       کارفرما موظف است در هنگام تعریف پروژه، تمام اطلاعات لازم برای انجام پروژه مانند عکس، جدول، سایز و هرگونه مشخصات تکمیلی که از جانب فریلنسر درخواست میگردد را ارائه دهد. این اطلاعات برای ارائه بهتر خدمات و کیفیت پروژه ضروری است.

§       در صورتی که فریلنسر برای انجام سفارش درخواست اطلاعات دسترسی به حساب شبکه‌های اجتماعی مشتری و یا دسترسی به سرور و سایت مشتری و سایر دسترسی‌ها را داشته باشد ، کارفرما باید شخصا نسبت به بررسی شرایط و تصمیم‌گیری در خصوص ارائه‌یا عدم ارائه‌ی اطلاعات به فروشنده اقدام نماید و سایت جابلند هیچگونه مسئولیتی در خصوص سطح دسترسی‌های ارائه شده و مشکلات احتمالی در این زمینه را بر عهده نخواهد داشت.

در صورت درخواست فریلنسر برای انجام پروژه یا مراودات مالی خارج از سایت و سایر تخلفات، کارفرما موظف است موارد را سریعا از طریق لینک گزارش تخلف یا سایر راههای ارتباطی به سایت اطلاع دهد.

فریلنسر

§       فریلنسرها برای انجام پروژه، موظف به دریافت اطلاعات کامل از سوی کارفرما می باشند.

§       مسئولیت صحت اطلاعات ثبت شده در حساب کاربری و رزومه ی فریلنسرها بر عهده شخص فریلنسر می باشد.

§       فریلنسر‌ها موظف به ارائه خدمات حرفه‌ای بر طبق قوانین سایت و اصول مشتری مداری هستند.

§       فریلنسر موظف است برای کسب رضایت کارفرما و آزادسازی پرداخت امن، تغییرات لازم از سوی کارفرما را برای بهبود کیفیت کارانجام دهد.

§       انتخاب و اهدای نشان فریلنسر برتر از سوی سایت انجام میگیرد.

§       جابلند میتواند در صورت ثبت پروژه تمام وقت توسط کارفرما، اطلاعات ثبتی فریلنسر را در اختیار کارفرما قرار دهد.

§       مسئولیت کسب مجوز استفاده تمام حقوق معنوی ارائه شده در پروژه‌ها توسط فریلنسرها به عهده فریلنسر بوده و کارلنسر مسئولیتی در قبال نقض قوانین مالکیت معنوی توسط فریلنسرها ندارد.

 

قبل بعد

شاپ لند

جابلند مجاز است هرگونه پیام، آگهی و یا عکسی که به این سایت ارسال می‌کنید یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجاد شده توسط شما باشد را هر زمان و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید.

چنانچه از ناحیه مراجع ذیصلاح قانونی دستور حذف آگهی صادر شده باشد، جابلند فوراً اقدام به حذف آگهی می‌نماید. همچنین در صورتی که گزارش تخلف کاربران نسبت به آگهی بیشتر از ۳مورد باشد، جابلند به صلاحدید خود ممکن است اقدام به حذف آگهی نماید.

·       مسئولیت استفاده از آگهی‌های این سایت بر عهده شماست و جابلند هیچ تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى، ناشى از دسترسى و استفاده شما از این سایت ندارد.

·       سایت جابلند هیچ قرارداد، تعهدنامه یا سندی را با آگهی‌دهندگان حقیقی یا حقوقی منعقد نمی‌کند. کاربرانِ شاپلند در هر لحظه قادر به ویرایش آگهی خود هستند، بنابراین جابلند، هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال هر نوع آگهی درج شده در سایت نمی‌پذیرد و صرفاً مطالب درج شده توسط کاربران را نمایش می‌دهد.

مسئولیت استفاده از هرگونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس، مشخصات تماس و موارد مشابه که به دیوار ارسال می‌شود یا در آن قرار می‌گیرد، شامل بازتولید، افشاء، مخابره، نشر و پخش آن بر عهده فرستنده اطلاعات است.

حل اختلاف توسط جابلند:

 

در صورت بروز اختلاف بین کارفرما و فریلنسر ، هدف ما رسیدگی فوری به نگرانی های شما است.

§        هر یک از طرفین میتوانند تقاضای داوری دهند. در صورت ارجاع اختلاف به جابلند تیم، دو طرف ملزم به قبول نتیجه داوری نهایی سایت می‌باشند. پس از صدور حکم و کسر مبلغ داوری، مابقی بودجه بین کارفرما و فریلنسر در پرداخت امن توزیع می گردد.

مبلغ داوری از پروژه های کمتر از ۱۰۰ هزار تومان دریافت نمی گردد.

روابط

 

کارفرما و فریلنسر

 

برای انجام پروژه در سایت ما، کارفرما و پیمانکار بصورت مستقیم با هم در ارتباط اند. بصورتی که بعد از ارسال پیشنهاد، کارفرما بهترین پیشنهاد یا پیشنهادها را انتخاب، و فریلنسر انجام پروژه را قبول می کند. کارفرما موافقت می کند خرید کند، و فریلنسر موافقت می کند که سرویس و باقی ملزومات را طبق توافق پیش رو تحویل دهد (۱) قرارداد بین کارفرما و فریلنسر شامل توضیحات پروژه، پیشنهاد فریلنسر، و باقی شرایط و قوانینی است که بین کارفرما و فریلنسر در سایت توافق شده، (۲) قوانین سایت، (۳)و هر مطلب و فایل دیگری که در سایت آپلود شده و مورد توافق طرفین قرار گرفته شده باشد، می باشد. شما موافقت می کنید که وارد هیچ توافقی که قوانین سایت را نقض کند نشوید. هر توافقی که قوانین سایت را نقض کند باطل است. کارفرما مسئولیت مدیریت، بررسی، پیگیری و پرداخت در زمان مقرر برای دریافت نتیجه مطلوب را بر عهده دارد و فریلنسر مسئولیت ارائه خدمات با کیفیت در زمان مقرر بر اساس توافق انجام شده را بر عهده دارد. کارفرما و فریلنسر هر دو موافقت می کنند در جهت انجام اجرای توافق با یکدیگر همکاری، و منصفانه رفتار کنند.

 

کارفرما و فریلنسر توجه دارند و موافقند که هر کدام به عنوان فردی مستقل رفتار می کنند. فریلنسر به عنوان یک پیمانکار مستقل، سرویس خود را ارائه می کند و هیچ رابطه شراکت، کارفرما و کارمند، مشارکت، نماینده یا هر چیز دیگری بین کارفرما و فریلنسر یا بین سایت با کارفرما و فریلنسر وجود ندارد.

 

 

کارفرما و فریلنسر توجه دارند و موافقند که هر کدام به عنوان فردی مستقل رفتار می کنند. فریلنسر به عنوان یک پیمانکار مستقل، سرویس خود را ارائه می کند و هیچ رابطه شراکت، کارفرما و کارمند، مشارکت، نماینده یا هر چیز دیگری بین کارفرما و فریلنسر یا بین سایت با کارفرما و فریلنسر وجود ندارد.

 

کاربران و سایت

 

سایت طرف حساب در توافقات، قرادادها و درخواست های پروژه ها بین کارفرما و فریلنسر نیست. سایت ما هیچ کنترلی روی پروژه ها ندارد و از جزئیات آن آگاه نیست. سایت ما مواردی از قبیل کیفیت انجام پروژه، امنیت و قانونی بودن سرویس تحویل داده شده، درست و دقیق بودن پروژه های ثبت شده، سطح دانش، پیشینه یا توان کاربران، اطمینان از انجام کار توسط فریلنسر، توان مالی کارفرما برای پرداخت بعد از انجام پروژه، یا اینکه فریلنسر یا کارفرما پروژه را تا انتها ادامه خواهند داد یا خیر، را تضمین نمی کند. سایت ما مسئول رفتار فریلنسرها نیست و فریلنسرها کارمندان ما نمی باشند. تمام حقوق و تعهدات خرید و فروش خدمات بین کارفرما و فریلنسر خواهد بود. سایت هیچ وسیله یا ابزاری برای انجام پروژه ها در اختیار فریلنسرها قرار نخواهد داد. کارفرما و فریلنسر می بایست با یکدیگر تمام مسائلی که مربوط به حقوق و تعهدات می باشد را حل و فصل کنند.

 

§       کارفرما و فریلنسر توجه دارند و موافقند که ارزش، اعتبار و حسن نیت سایت، بستگی به عملکرد آنها در انجام پروژه دارد. به همین خاطر سایت ما به عنوان یک شخص سوم بر پروژه ها نظارت خواهد داشت تا دو طرف به موقع تعهدات خود را اجرا کنند.

§       هر نوع استفاده شما از سایت، شما را به شریک، نماینده، و شعبه بین شما و سایت ما تبدیل نخواهد کرد.

§       ما ممکن است گاه به گاه، بدون اطلاع قبلی وبسایت یا اطلاعات یا محصولات یا خدمات توصیف شده در آن را تغییر دهیم یا به آن اضافه کنیم. با این حال ما متعهد نمی شویم تا وبسایت را بروز کنیم. در صورت بروز هرگونه خطا در اطلاعات موجود در وبسایت یا عدم وجود آن اطلاعات ما در قبال شما یا شخص دیگری مسئولیتی نداریم.